buty dla dzieci hurt Wygodne i zdrowe buty dla dzieci
Tekstylne kapcie Weestep
0
Ulubione
Zestawy: 0
Razem: 0.00 €, 0.00 zł
Flaga

Wybrać język

Wyłączny przedstawiciel w Europie
Wyłączny przedstawiciel w Europie
Filtr produktu

Wygodne i zdrowe buty dla dzieci

Co wskazuje na wysoką jakość obuwia dziecięcego?

weestep

Stopa dziecka potrzebuje stabilnych, lekkich i wygodnych butów. Ortopedzi zalecają kupowanie butów dziecięcych w pierwszych latach sznurowanych i ze sztywnym tyłem. Jest to szczególnie ważne, gdy maluch stawia pierwsze kroki i nadal robi to dość niezręcznie. Wtedy dobre buty mogą ułatwić proces nauki chodzenia. Tył stabilizuje stopę, a sznurowadła zapewniają idealne dopasowanie buta. Nawet letnie buty mogą mieć twardy tył. Ważne jest również, aby palce leżały swobodnie, a wkładka ma kształt, który zapobiega płaskostopie.

 

Dobrze jest zwrócić uwagę na materiał wierzchni. Skóra naturalna jest idealnym materiałem, który zapewnia doskonałe dopasowanie do kształtu stopy i pozwala jej oddychać. Jeśli nie potrzebujemy skórzanych butów, będą pasować tkaniny i ekoskóra. Taka cyrkulacja powietrza pozwala dziecku czuć się komfortowo w ciągu dnia, a jego stopa pozostaje sucha. W butach zimowych wytrzymałość i antypoślizgowa podeszwa mają szczególne znaczenie. Ponieważ buty zimowe są zwykle powyżej kostki, warto zwrócić uwagę na sposób ich zapinania. Najlepiej wybrać coś tak praktycznego, jak to możliwe, ponieważ nawet najlepsze buty, które trudno założyć, mogą Cię odstraszyć.

 

Certyfikat "Zdrowa Stopa" — co to znaczy?

Warto zainteresować się butami oznaczonymi certyfikatem "Zdrowa Stopa" — uśmiechnięta stopa na żółtej etykiecie. Odznaka ta jest przyznawana producentom obuwia przez Instytut Przemysłu Skórzanego. Oczywiście producent może używać certyfikatu tylko dla modeli testowanych przez IPS. Grupa profesjonalistów decyduje, czy buty spełniają standardy jakości i czy chronią prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka. W skład komisji wchodzą ortopeda, antropolog, projektant obuwia, ekspert materiałowy i technolog.

Nie oznacza to jednak, że buty, które nie mają tego certyfikatu, nigdzie się nie nadają. Nie wszystkie pary, które trafiły na rynek, przechodzą takie testy. Jest to inicjatywa producenta, który może, ale nie musi, mieć prawo do używania tego znaku w przypadku, gdy buty nie spełniają określonych standardów.

 

Niektóre marki nigdy nas nie zawiodły, więc z pewnością wybieramy ich produkty. Dobre buty dla dzieci to przyjemność zarówno dla malucha, jak i jego rodziców i zawsze dobra inwestycja.

Estetyka ma również duże znaczenie, to ona przyciąga naszą uwagę. Jaskrawe akcenty podobają się chłopcom i dziewczętom, a producenci rywalizują w pomysłach na niezwykłe buty.

 

Miękkość i komfort podczas zajęć dla dzieci

Musisz także spojrzeć na podstawę buta — podeszwę. Musi być elastyczna i zapewniać amortyzację na nierównej powierzchni. Niektóre modele są wyposażone w wentylowane otwory. Miękkie buty dziecięce są zawsze warte uwagi, małe dzieci chętnie je zakładają i jest to wskaźnik, że dokonaliśmy dobrego zakupu. Dzieci lubią być samodzielne, więc wybierz buty, które są łatwe do założenia i zdejmowania. Kiedy mogą zbierać się na spacer bez pomocy rodziców, napełnia ich pewność siebie i duma.

 

Trwałe materiały idealnie pasują do wesołego temperamentu dziecka, dzięki czemu dobrze dobrana para może stać się towarzyszem podczas dynamicznej zabawy. Jeśli zainwestujemy w niezawodną parę butów, przekonamy się, że nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania nadal są w dobrej formie.

 

W sklepach ceny są bardzo różne. Bardzo niska cena może wydawać się kusząca, ale warto ocenić, czy łączy się z jakością. Jeśli tak nie jest, najlepiej pominąć taki zakup, a co za tym idzie rozczarowanie. Możemy znaleźć dobre buty, które nie będą drogie. Sklepy internetowe mają zazwyczaj bardzo bogaty asortyment. Dobry stosunek jakości do ceny jest najlepszym wskaźnikiem udanych zakupów. Wybierz więc coś, w czym twój maluch poczuje się komfortowo, a będziesz spokojny o prawidłowy rozwój jego stóp.

 


Produkty nie znaleziono
Spróbuj przeformułowania zapytanie